وبلاگ نوین‌ویپ

ارسال فکس بر روی IPBX

سیستم های مبتنی بر Linux مانند Asterisk از قابلیت های عمومی موجود در Linux استفاده می کنند. از جمله امکاناتی که می توان بر روی Linux نصب کرد همان قابلیت فکس است. نرم افزار معمول و عمومی که برای فکس نصب می شود نرم افزار hylafax می باشد. در سیستم هایی مانند iPBX نیز از همین نرم افزار برای دریافت فکس و ارسال فکس استفاده می شود. به طور پیش فرض دستورات نصب فکس مانند install-fax در این دستگاه پیش بینی شده است. جهت دریافت فکس در این سیستم از طریق ایمیل لازم است که ارسال ایمیل خود را در iPBX کامل کرده باشید.

جهت نصب فکس می توانید این مراحل را طی کنید:

  • با استفاده از نرم افزار putty به بخش CLI دستگاه دسترسی بیابید.
  • دستور install-fax را در قسمت CLI دستگاه وارد کنید.
  • یک ورودی IAX با استفاده از دستورات add-fax-extension بسازید.
  • به صفحه کاربری GUI خود با استفاده از آدرس IP و مرورگر دسترسی پیدا کنید.
  • آیکون قرمز با عنوان Apply Config را بزنید تا تنظیمات دستگاه به روز رسانی شود.
  • از بخش extension مقادیر زیر مجموعه Fax مانند ایمیل را کامل کنید.
  • تماس ورودی را بعد از رسیدن به IVR با انتخاب یک عدد مانند 8 به Fax Recipient و داخلی مورد نظرتان منتقل کنید.
  • جهت تکمیل داده فکس بر روی SIP نیاز است که تنظیمات خاصی را انجام دهید. در صورتی که تماس های شما از یک Gateway به دستگاه iPBX منتقل می شود، قابلیت T30 و T38 را در گیتوی خود فعال نموده و مقادیر پیش فرض مثل transfer rate را حفظ کنید.
  • به همین ترتیب در iPBX خود از قسمت Setting زیر منوی Sip Setting بخش Chan Sip عبارت T38 pass-Through را به  yes تغییر دهید و سعی کنید خطاهای نمایش یافته را بر طرف نمایید.
  • در پایان از قسمت Fax Configuration بخش Module Admin را باز کرده و قسمت های Outgoing Email address و Email address را با ایمیل خود پر نمایید.

تنظیمات انجام شده جهت دریافت فکس بر روی ایمیل کافیست و در صورتی که با داخلی فکس خود تماس بگیرید می توانید صدای فکس را بشنوید. جهت ارسال فکس می توانید از نرم افزار های تحت ویندوز مانند winprint استفاده کنید.

***

برای خرید و نصب تجهیزات ویپ می توانید با بخش پشتیبانی و فروش شرکت نوین ویپ تماس بگیرید یا به فروشگاه ویپ ما مراجعه کنید.

تلفن تماس: 88003373-021

برچسب ها ارسال فکس با ویپارسال فکس بر روی IPBXتجهیزات سخت افزاری ویپتلفن گویاچگونه با IPBX فکس ارسال کنیمخدمات تلفن گویاخدمات ویپخرید آی پی فونفرایند ارسال فکس بر روی IPBXفروش PCIفروش آنلاین آی پی فونفروش آی پی فونفروش انواع Gatewayفروش انواع IP Phoneفروش انواع تلفن شبکهفروش انواع کارت تلفن شبکهفروش انواع گوشی شبکهفروش انواع گیتویفروش انواع مرکز تلفن ویپفروش اینترنتی تلفن شبکهفروش تجهیزات IVRفروش تجهیزات آی پی فونفروش تجهیزات تلفن گویافروش تجهیزات ویپفروش خدمات تلفن گویافروش خدمات وبپفروش خدمات ویپفروش کارت تلفن شبکهفروش گوشی شبکهفروشگاه تجهیزات تلفن گویافروشگاه تجهیزات ویپفروشگاه تلفن گویافروشگاه ویپکاربرد و مزایای ویپکاربردها و مزایای تلفن گویاکاربردها و مزایای ویپکاربردهای ویپگیت ویگیتوی ویپمحصولات ویپمزایای VoIPمزایای تلفن گویامزایای ویپمزایای ویپ چیست؟مفاهیم ویپنحوه ارسال فکس بر روی IPBXنرم افزار ویپنصب و راه اندازی تلفن گویاویپ
بدون دیدگاه
پشتیبانی تلفنی رایگان