وبلاگ نوین‌ویپ

تنظیم تاریخ و زمان در استریسک

تنظیم تاریخ و زمان در استریسک کاربردهای متفاوتی دارد. از جمله کاربردهای زمان تقسیم بندی روز به ساعت های کاری و غیر کاری است. تقسیم زمانی در IVR ها منوی مشخص دارد. به این معنی که در هر بازه زمانی یک منوی صوتی پخش می شود. تاریخ و زمان برای مناسبت ها و روزهای خاص نیز کاربرد دارند. انتقال تماس از ورودی تماس با استفاده از DID یا CID یا هر دو می تواند به یک بازه زمانی Time Condition انجام گیرد.

معمول است که ورودی تماس به یک IVR برسد ولی برای بررسی زمانی نیاز است که ورودی تماس به بازه زمانی برسد. در صورتیکه بازه زمانی صحیح باشد به یک IVR منتقل شود و در صورتیکه صحیح نباشد بازه زمانی دیگر بررسی می شود. سعی کنید که تمام بازه های زمانی را پوشش دهید تا تماس در یک بازه زمانی خاص باعث چرخش بی دلیل در بازه زمانی نشود.

تنظیمات زمان و تاریخ به صورت کلی در محیط خط دستور و سیستم Linux قابل انجام است. در واقع زمانی را که استریسک استفاده می کند همان تاریخ و زمان سیستم است. با استفاده از دستور date -s میتوان تاریخ و زمان را در سیستم ذخیره کرد. البته تنظیم موقعیت زمانی در سیستم نیز قابل اهمیت است. دستور tzselect گزینه های متفاوتی را برای شما فراهم می آورد. موقعیت زمانی تهران نیز از این گزینه ها هست.

برای اینکه شما زمان و تاریخ دقیق را داشته باشید می توانید از سرور های زمان ntp server استفاده کنید. همه مراحل به روز رسانی و تنظیم زمان در یک فایل shell آورده شده است. می توانید این فایل را در سیستم خود داشته باشید و با اجرایی کردن آن تاریخ و زمان استریسک خود را به روز کنید.

خط دستورات زیر را اجرا کنید:

wget www.novinvoip.com/images/Repo/TimeZone.sh

chmod +x ./TimeZone.sh

./TimeZone.sh

***

برای خرید و نصب تجهیزات ویپ می توانید با بخش پشتیبانی و فروش شرکت نوین ویپ تماس بگیرید یا به فروشگاه ویپ ما مراجعه کنید.

تلفن تماس: 88003373-021

برچسب ها آموزش تنظیمات Asteriskآموزش تنظیمات استریسکتلفن گویاتنظیم تاریخ در استریسکتنظیم تاریخ و زمان در استریسکتنظیم زمان در استریسکتنظیم زمان و تاریخ Asteriskتنظیمات استریسکچگونه تاریخ را در استریسک تنظیم کنیمچگونه ساعت را در استریسک تنظیم کنیمخدمات تلفن گویاخدمات ویپخرید آی پی فونفروش PCIفروش آنلاین آی پی فونفروش آی پی فونفروش انواع Gatewayفروش انواع IP Phoneفروش انواع تلفن شبکهفروش انواع کارت تلفن شبکهفروش انواع گوشی شبکهفروش انواع گیتویفروش انواع مرکز تلفن ویپفروش اینترنتی تلفن شبکهفروش تجهیزات IVRفروش تجهیزات آی پی فونفروش تجهیزات تلفن گویافروش تجهیزات ویپفروش خدمات تلفن گویافروش خدمات وبپفروش خدمات ویپفروش کارت تلفن شبکهفروش گوشی شبکهفروشگاه تجهیزات تلفن گویافروشگاه تجهیزات ویپفروشگاه تلفن گویافروشگاه ویپکاربرد و مزایای ویپکاربردها و مزایای تلفن گویاکاربردها و مزایای ویپکاربردهای ویپگیت ویگیتوی ویپمحصولات ویپمزایای VoIPمزایای تلفن گویامزایای ویپ چیست؟مفاهیم ویپنرم افزار ویپنصب و راه اندازی تلفن گویاویپ
بدون دیدگاه
پشتیبانی تلفنی رایگان