وبلاگ نوین‌ویپ

مرکز تماس ابری چیست؟ چرا در مراکز تماس هوشمند از این سرویس‌ استفاده می‌شود؟

راه‌اندازی مرکز تلفن در کسب‌وکارها نیازمند صرف هزینه بسیار بالایی است. تهیه تجهیزات و امکانات مورد‌نیاز در کنار انرژی مصرفی و نیروهای کاری که در این مرکز به‌کار گرفته می‌شوند؛ همگی از جمله عواملی هستند که نیاز‌ به یک راهکار تازه را ایجاد کرده‌اند. مرکز تماس ابری جدیدترین و کارآمدترین راهکاری است که در این خصوص معرفی شده ‌است. این سیستم در‌واقع تلفیقی از سیستم‌های تلفن سنتی PBX و سیستم‌های برقراری تماس‌های راه‌دور هستند که در محلی خارج از کسب‌وکار شما مستقر خواهند شد.

اگر تعداد تماس‌های ورودی در کسب‌وکار شما زیاد است؛ بهتر است با این مراکز تماس هوشمند که از سرویس ابری استفاده می‌کنند، آشنا شوید تا بدون نیاز‌به نیرو‌های جدید برای پاسخگویی به تماس‌ها و خرید تجهیزات مناسب پاسخگوی تمامی تماس‌های مشتریان خود باشید. می‌پرسید چطور ممکن است در فضای ابری همه چیز ممکن شود؟! فقط باید هوشمند باشید و زودتر از رقبا با تازه‌ترین راهکارهای روز و مزایای آن در کسب‌وکار خود آشنا شوید.

مرکز تماس ابری چیست؟

برای اینکه به تعریف مرکز تماس ابری بپردازیم؛ نخست باید سری به تاریخچه استفاده از تلفن‌ در کسب‌وکارها بزنیم. زمانیکه کسب‌وکارها از تلفن‌های PBX یا Private Branch exchange استفاده می‌کردند، یک شبکه اختصاصی برای برقراری تماس‌ها ایجاد می‌شد.
شاید زمانی را به‌یاد داشته‌باشید که برای برقراری یک تماس خارج از شبکه باید عدد ۹ را وارد می‌کردیم و به ازای هر دقیقه هزینه تماس را پرداخت می‌کردیم. چرا‌که در آن زمان ما عملاً دقایقی از خط شبکه را اجاره می‌کردیم. زمانی که زیرساخت‌های لازم ایجاد شد؛ تماس‌های درون‌شبکه رایگان شدند. روی کار آمدن فناوری VoIP همه‌چیز را متحول کرد؛ چرا‌که این سیستم به‌جای استفاده از زیرساخت‌های تلفن‌های سنتی از اینترنت به‌عنوان شالوده و اساس خود استفاده کرد. اینترنت شبکه بسیار وسیع‌تری را مهیا کرد و هزینه‌ها را به‌شدت کاهش داد.

در همین راستا دفاتری شکل گرفتند که با نصب و راه اندازی ویپ امکانات زیادی را در اختیار مراکز تماس سازمان‌ها و کسب‌وکارها قرار دادند که به ارائه خدمات بهتر و در نهایت به افزایش رضایت مشتریان منجر شد و پس از چندی نیز مراکز تماس ابری معرفی شدند. با استفاده از سرویس ابری در مراکز تماس دیگر نیازی به تجهیز‌کردن یک ساختمان و استفاده از چندین سرور قدرتمند نبود؛ چرا که این سیستم در سراسر جهان پراکنده شده ‌است. این بدان معنا است که اطلاعات مربوط به این سیستم در هیچ محل حقیقی ذخیره نمی‌شود.

مرکز تماس ابری در واقع پلتفرمی است که صدا را از طریق IP و با ‌استفاده از سیستم VoIP انتقال می‌دهد. مدیریت این مراکز تماس بر‌عهده فرد یا سازمانی در خارج از کسب‌وکار است. این سیستم همواره با نیازهای روز کسب‌وکار شما تطبیق پیدا می‌کند. به‌عنوان مثال ممکن است تعداد تماس‌های ورودی به کسب‌وکار شما افزایش پیدا کند؛ کافی است نوع دسترسی سرویس خود را تغییر دهید، نیازی به خرید تجهیزات و استخدام نیروهای بیشتر نخواهیدداشت. اکنون ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که این سیستم چه تفاوتی با سیستم VoIP دارد؟

تفاوت مرکز تماس ابری و  سیستم VoIP

اکثر افراد تصور می‌کنند؛ مرکز تماس ابری و VoIP در‌واقع یک سیستم هستند. اما در ‌واقع تنها شباهت این دو سیستم در این موضوع است که هردوی آن‌ها از میزان هزینه مالکیت خطوط تلفن می‌کاهند. اما تفاوت‌های بسیاری در شیوه عملکرد این دو سیستم وجود دارد.

تفاوت اصلی این دو سیستم این است که VoIP در‌واقع تنها یک سیستم اتوماسیون پاسخگویی به تماس‌های ورودی است که تماس‌ها را به قسمت‌های مختلف هدایت می‌کند. در حالی که مرکز تماس ابری یک سیستم تلفن حرفه‌ای است. این سیستم بهترین فضای ابری را برای یک کسب‌وکار مشخص انتخاب می‌کند. عوامل متعددی در انتخاب سیستم ابری مناسب برای یک کسب‌وکار ایفای نقش می‌کنند. هر سیستم ابری نقاط قوت و ضعف مخصوص ‌به خود را دارا است. بنابراین باید بدانید که از مرکز ابری چه انتظاری دارید.

پاسخ به نیاز کسب‌وکارها با مراکز تماس ابری

قبل از اینکه سیستم VoIP و مرکز تماس ابری را در کسب‌وکار خود به‌کار بگیرید باید بدانید؛ این سیستم قرار است پاسخگوی چه نیازهایی باشد. در‌واقع نیازهای خود را در کسب‌وکار بشناسید. در زیر برخی از نیازهایی که کسب‌وکارها را به استفاده از این تکنولوژی سوق می‌دهد؛ اشاره می‌کنیم. ممکن است نیازهای شما نیز در کسب‌وکار در فهرست زیر گنجانده شده‌باشد.

۱. سیستمی که پاسخگوی نیازهای کسب‌وکار کوچک یا متوسط شما باشد؛

۲. قابلیت‌های موازی و ابزارهای هم‌راستا که به یاری کاربران بیاید؛

۳. رهایی از تلفن‌های رومیزی؛

۴. صرفه‌جویی در زمان و منابعی که صرف مدیریت سخت‌افزارهای تلفن می‌شود؛

۵. حذف هزینه مربوط به تهیه تجهیزات؛

۶. انعطاف‌پذیری بالا و نیاز به سیستمی که همگام با کسب‌وکار شما رشد ‌کند؛

۷. سیستم تلفنی که کسب‌وکار شما را توسعه دهد.

حال که به نیازهای اصلی خود در کسب‌وکارتان پی بردید؛ زمان آن رسیده‌ که با مزایای این سیستم بیشتر آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

 مزایای مرکز تماس ابری

در‌واقع کسب‌وکارهای امروزی به دلایل زیادی باید به سیستم‌های تلفن ابری روی بیاورند. مزایای بسیاری این سیستم‌ها را از دیگر سیستم‌های موجود متمایز کرده‌است. در ادامه به بخشی از مزایای این سیستم‌ها اشاره می‌کنیم. این مزایا برای هر کسب‌وکاری ارزشمند خواهد‌بود.

۱. مناسب برای تمام کسب‌وکارها؛

سیستم‌های تلفن ابری به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پاسخگوی نیازهای کسب‌وکارهای متفاوتی باشند. در همین راستا کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ در هر زمینه فعالیتی می‌توانند از مزایای این سیستم در کسب‌وکار خود بهره‌مند شوند.

۲. مقرون‌به‌صرفه؛

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سرویس ابری در مراکز تماس این است که تا حد زیادی از میزان هزینه‌‌های مربوط به خرید تجهیزات و منابع انسانی کاسته می‌شود. استفاده از این سیستم درست مانند استفاده از سرویس جیمیل است.
با وجود جیمیل شما هرگز سیستم ایمیل‌رسان خود را ایجاد نخواهید کرد! با استفاده از این سیستم برای همیشه با هزینه‌هایی مانند به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سخت‌افزارها و سرویس سیستم تلفن خداحافظی خواهیدکرد.

۳. راه‌اندازی رایگان؛

جالب است بدانید که با راه‌اندازی این سیستم نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت. کارشناسان نوین ویپ در محل کسب و کار شما حاضر میشوند و با بررسی زیرساختهای موجود، این سیستم منحصر به فرد را برای شما راه اندازی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست به شماره 91029108_021 تماس بگیرید تا در اولین فرصت مرکز تماس خود را به سرویس ابری مجهز سازید.

۴. از تمامی امکانات پشتیبانی می‌کند؛

استفاده از این سیستم‌ها به‌معنای از دست‌دادن قابلیت‌هایی نظیر انتقال تماس، انتظار تماس، تبدیل صوت به گفتار و ارسال متن تماس‌ها به صندوق پستی ایمیل، لیست مخاطبان، برگزاری کنفرانس و بسیاری از خدمات و قابلیت‌های دیگر نخواهدبود.

۵. امنیت بالا؛

باور کنید یا خیر؛ اگر از سیستم VoIP به‌درستی مراقبت نکنید؛ در معرض خطر هک شدن قرار خواهید گرفت. اگر هکر‌ها موفق به چنین کاری شوند، کنترل سیستم VoIP تجارت شما را به‌دست می‌گیرند و به تمامی حساب‌های تماس‌ تلفنی شما دسترسی پیدا می‌کنند، اما امنیت مرکز تماس ابری این نگرانی‌ها را به کلی از میان برداشته و میزان ایمنی سیستم تلفن نیز به‌شدت افزایش یافته‌است زیرا تمامی مکالمات به صورت رمزگذاری شده منتقل می‌شوند.

۶. مقیاس‌پذیری بالا؛

با توسعه کسب و کارتان و افزوده ‌شدن تعداد کارمندان، نیازی به افزایش خطوط تلفن یا تجهیزات ارتباطاتی نخواهید‌ داشت. کاربر جدید به‌سادگی به سیستم افزوده می‌شود. از طرفی از آن‌جایی که این سیستم روی اینترنت بارگذاری می‌شود؛ کاربران خارج از محل کسب‌وکار و به صورت دورکار نیز می‌توانند از هر نقطه‌ جغرافیایی و با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه خود به سیستم مرکز تلفن شرکت متصل شوند و پاسخگوی مشتریان باشند.

۷. مدیریت بهتر منابع انسانی؛

این سیستم‌ها به شما اجازه می‌دهند که با اتصال به شبکه اینترنت با تمامی کارکنان خود در ارتباط باشید. تنها با فشردن یک دکمه با آن‌ها تماس بگیرید و از نحوه عملکرد نیروهای انسانی خود مطلع شوید. زیرا سامانه گزارش‌گیری مراکز تلفن هوشمند به نوعی طراحی شده‌اند که گزارشات تفصیلی مربوط به هر بخش از سازمان، امکان مقایسه عملکرد پرسنل، مشاهده پیک شلوغی سیستم و اطلاع از نوع عملکرد هر دپارتمان (پشتیبانی، فروش و...) را به مدیران می‌دهد تا تصمیمات لازم را در زمان مناسب خود اتخاذ شوند.

با وجود این امتیازات، چه عاملی کیفیت این سیستم را تعیین می‌کند؟ کیفیت و میزان شفافیت صدا در مرکز تماس ابری در گرو سرعت اینترنت است. بنابراین بهتر است قبل از اینکه سیم تلفن ابری را در‌نظر بگیرید؛ اقدامات لازم را در راستای استفاده از اینترنت پرسرعت در نظر بگیرید.

حرف آخر

سازمان و کسب‌وکارهای امروزی با آگاهی از مزایا و امکانات مرکز تماس ابری با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر سیستم‌های پاسخگویی به مشتریان هستند. مرکز تماس ابری راهکاری مقرون‌به‌صرفه است. برای استفاده از این سیستم نیازی به خرید تجهیزات و لوازم گران‌قیمت نخواهیدداشت. از این گذشته راه‌اندازی این سیستم نیز کاملاً رایگان است. این یعنی تا حد زیادی از هزینه‌های جاری کسب‌وکار شما کاسته خواهدشد و دیگر نیازی به تعمیر و نگهداری تجهیزات و همچنین صرف هزینه‌های گزاف برای افزایش گنجایش سیستم ارتباطی خود نخواهید ‌داشت.

نوین ویپ با ارائه کامل‌ترين و جامع‌ترین راه‌کارهای فناوری VoIP، از جمله يکپارچه‌سازی سيستم‌های تلفن بر روی شبکه IP، ايجاد مراکز تلفن مبتنی بر IP-PBX ، انتقال خطوط تلفن گویا بر روی بستر IP، مکالمه صوتی و تصویری بر روی بستر IP بین چندین نقطه و همچنین ارائه مراکز تلفن نرم‌افزاری و سخت افزاری، مشغول به فعالیت می‌باشد.
اگر جز کسب‌وکار‌هایی هستید که سود‌آوری را با کاهش هزینه‌ها آغاز می‌کنند، همین امروز با مشاوران نوین ویپ تماس بگیرید و نیازهای خود را با آن‌ها در میان بگذارید. شماره تلفن 91029108_021 پل ارتباطی شما با مشاوران نوین ویپ است. امروز خشت اول را برای تجارت فردا بنا کنید.

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ