وبلاگ نوین‌ویپ

کاربردهای تلفن گویا در سازمان ها و ادارات

در این مطلب می خواهیم برای شما مزایا و کاربردهای استفاده از سیستم تلفن گویا در سازمان ها و ادارات را نام ببریم. همانطور که می دانید سازمان ها، ادارات و ارگان های بسیاری امروزه به علت کاهش هزینه های خود به سمت فناوری VOIP روی آورده اند. اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این سازمان ها از فناوری تلفن گویا چه استفاده هایی می کنند. برای دانستن جواب این سوال به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

تلفن گویا درسیستمهای مدیریت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

با توجه به امکاناتی که در سیستم تلفن گویا وجود دارد به سادگی میتوانند امور مربوط به ثبت و پیگیری شکایات یا انتقادات وپیشنهادات را بدون نیاز به حضور منابع انسانی را انجام دهید. در سازمانهایی که امکان تلفن گویا در آنها دایر باشد معمولا یک صندوق صوتی جهت دریافت مکانیزه انتقادات و پیشنهادات از مراجعین تلفنی در نظر گرفته میشود. سیستم اعلام خرابی تلفن نیز نمونه ای ملموس از تلفن گویا جهت دریافت مکانیزه شکایات مشترکین تلفنهای ثابت شرکت مخابرات جمهوری اسلامی ایران میباشد.

تلفن گویا در سیستمهای اطلاع رسانی

در سازمانهایی مانند سازمان آب، توزیع برق یا گاز که خدماتی را به مشترکین خود عرضه داشته و به صورت دوره ای صورتحسابی را تنظیم و جهت پرداخت نزد ایشان ارسال مینمایند، سیستمهای تلفن گویا میتوانند بدون نیاز به صرف نیروی انسانی و به شکل بسیار موثری در عرضه خدمات اطلاع رسانی ، مورد استفاده قرار گیرند. اعلام اخطار قطع سرویس، اعلام تعرفه ها، اعلام فهرست مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام، اعلام میزان کارکرد یا بدهی مشترک، حتی ارسال فرمهای لازمه به مشترکین از طریق سیستمهای فکس خودکار که در کنار سیستم تلفن گویا قرار میگیرد میتواند موجبات آسایش خاطر مشترکین و همچنین ارائه دهندگان خدمات را فراهم آورد.

تلفن گویا و تماس گیرنده خودکار به عنوان یادآوری یا هشدار

در سازمانهای خدماتی مانند ISP ها لازم است تا قبل از پایان زمان سرویس فروخته شده به مشترکین، ایشان را از وضعیت اشتراک خودشان مطلع نموده تا با اقدام جهت تمدید به موقع اشتراک از پیوستگی خدمات برخوردار بوده و سرویس ایشان قطع نگردد. چنانچه فهرست مشترکینی که اشتراکشان نزدیک به اتمام است در اختیار سیستم تلفن گویا قرار داده شود، تماس گیرنده خودکار قادر خواهد بود تا به صورت خودکار با تمامی ایشان تماس گرفته و نامبردگان را از وضعیت اشتراک خویش مطلع نماید. با استفاده از تماس گیرنده خودکار در سیستمهای تلفن گویا امکان هدایت مکالمه به کارمندان فروش یا اپراتوری تلفن، توسط اپراتور خودکار نیز وجود دارد. از این سیستم در تبلیغات تلفنی هم می توان استفاده کرد.

تلفن گویا و سیستمهای اتوماسیون

یکی از کاربردهای مناسب تلفن گویا در سیستمهای اتوماسیون است. در این سیستمها با استفاده از امکانات تلفن گویا و برقرار نمودن ارتباط آنها با بانکهای اطلاعاتی سیستمهای اتوماسیون، میتوان تا حد قابل قبولی امکان پاسخگویی هوشمند به مراجعین تلفنی را به وجود آورد. به عنوان مثال سازمانی را در نظر بگیرید که سیستم دبیرخانه خود را مکانیزه نموده و مراجعین آن با رجوع به محل دفتر دبیرخانه سازمان قادر هستند تا نسبت به پیگیری وضعیت نامه تسلیمی خود به آن سازمان اقدام نمایند. چنانچه در این سازمان سیستم تلفن گویا نصب و راه اندازی گردد و ارتباط منطقی آن با بانک اطلاعاتی سیستم دبیرخانه دایر گردد، از این پس مراجعین دبیرخانه قادر خواهند بود تا بدون نیاز به مراجعه به محل دبیرخانه و فقط با یک تماس تلفنی و اعلام شماره پیگیری (که ازقبل توسط دبیرخانه در اختیار ایشان قرار داده شده) از وضعیت نامه تسلیمی خود مطلع شوند. بدین ترتیب نه تنها مراجعین از زحمت تردد و مراجعات مکرر به محل دبیرخانه خلاصی یافته بلکه پرسنل دبیرخانه نیز به جای صرف وقت بسیار جهت پاسخگویی به مراجعین، قادرند تا به انجام وظایف اصلی خود در دبیرخانه بپردازند.

شرکت نوین ویپ آمادگی خود را برای راه اندازی سیستم تلفن گویا برای هر ارگان، سازمان یا شرکتی را اعلام می دارد. هم چنین در صورت تمایل، امکان نصب این سامانه روی انواع اتوماسیون ها و سفارشی سازی آن برای هر سازمان، ارگان و شرکتی دولتی و خصوصی وجود دارد.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره VoIP با بخش پشتیبانی نوین ویپ تماس بگیرید. 88003373-021

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ