وبلاگ نوین‌ویپ

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix

با گسترش شبکه اینترنت ، امروزه حجم تلاشها برای نفوذ به سرورهای اینترنتی به شدت افزایش یافته است مدیران سرورها به اجبار برای حفظ امنیت سرور خود اغلب از کلمات پیچیده و بلند برای رمز عبور سرور خود استفاده می کنند. اما در بسیاری از مواقع کاربران سرورهای لینوکس با فراموش کردن کلمه عبور روت ( root ) در اتصال به سرور خود با مشکل بزرگی روبرو می شوند و طبیعتا مدیریت سرور بدون در اختیار داشتن اطلاعات ورود به سرور غیرممکن خواهد بود.

پارس پک ، امکانی تحت عنوان VNC در پنل ابری خود برای کلیه دارندگان سرویس های این شرکت اعم از سرور مجازی ( VPS ) ، سرور ابری ( Cloud Server ) و هایبرید سرورها ( Hybrid Server ) قرار داده است که مدیر سرور بدون دخالت بخش پشتیبانی می تواند مستقیما برای حل این مسئله اقدام نماید.

بازیابی کلمه عبور root در سرور لینوکس CentOS

ابتدا پس از ورود به صفحه کاربری خود وارد پنل ابر سرور در سایت پارس پک شوید. با مشاهده سرور خود پنجره تنظیمات را با کلیک بر روی سرور باز نمائید.

در این مرحله می بایست ابزار VNC را انتخاب نمائید. توجه نمائید که برای استفاده از VNC به نرم افزارهای فلش پلیر ( Flash Player ) و جاوا ران تایم ( Java runtime ) بر روی کامپیوتر خود نیاز خواهید داشت. با باز شدن ابزار VNC شما به سرور خود دسترسی خواهید یافت . حال از پنل ابری یک بار سرور خود را ریبوت ( Reboot ) نمائید. پس از ریبوت سرور با مشاهده صفحه آبی رنگ زیر می بایست یک بار کلید e را بفشارید، در صفحه بعدی مطابق تصویر با انتخاب خط میانی مجدد از کلید e استفاده نمائید. مطابق تصویر سوم، حرف S را به پایان خط اضافه نمائید و کلید enter را بزنید. حال به کمک کلید b سرور را بر روی کرنل انتخاب شده بوت نمائید. با گذشت چند دقیقه ملاحظه می فرمائید که سرور شما بدون مشکل بر روی حافظه رم بالا می آید.

در این مرحله می بایست، دستور زیر را برای تغییر کلمه عبور تایپ نمائید و سرور را یک بار ریبوت نمائید. حال می توانید به سادگی با کلمه عبور جدید به سرور خود متصل شوید.

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastixنحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix - تصویر 1

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastixنحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix - تصویر 2

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastixنحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix - تصویر 3

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastixنحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix - تصویر 4

نحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastixنحوه تغییر رمز کاربر روت لینوکس در الستیکس Elastix - تصویر 5

***

شرکت نوین ویپ آمادگی خود را برای راه اندازی سیستم تلفن گویا برای هر ارگان، سازمان یا شرکتی را اعلام می دارد. هم چنین در صورت تمایل، امکان نصب این سامانه روی انواع اتوماسیون ها و سفارشی سازی آن برای هر سازمان، ارگان و شرکتی دولتی و خصوصی وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره VoIP با بخش پشتیبانی نوین ویپ تماس بگیرید. 88003373-021

برچسب ها IP PhoneVoIPویپ
بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ