وبلاگ نوین‌ویپ

امنیت فناوری VoIP

اكثر شبكه‌های VoIP مستقل از همديگرند و چون اكثر شبكه‌های بزرگ حرفه‌ای VoIP تماس‌های خارج از محدوده خود را قبول نمی كنند، اين‌گونه شبكه‌ها از حفاظت بيشتری نسبت به اسپم، سيادی و هويت‌های جعلی برخوردارند. همچنين ويژگی های صدا، از قبيل ناتوانی در جست‌وجو يا خواندن محتويات، به صورت اساسی باعث علاقه كمتر هكرها برای حمله، (نسبت به فايل‌‌های اطلاعاتی يا ايميل) می شود. به علاوه، محصولاتی امسال ارائه خواهد شد كه از استانداردهای IETF (سازمان استانداردهای انتقال اطلاعات در اينترنت) برای رمزنگاری كامل اطلاعات و تماس‌های تلفن استفاده میكند.

علاوه بر اين، مشاوران امنيتی و توليدكنندگان ديواره آتش و كنترل‌كننده‌های مرزهای تماس (SBC)، كارشان را برای فناوري جديدتر برای ديوارهای آتش ادامه می‌دهند. به طوری كه در واقع نسل موجود ديواره‌های آتش برای حفاظت از شبكه‌های مجزای VoIP مناسبند. زمانیكه ما به شبكه VoIP متصل می شويم، تعدادی استاندارد، ارتباط ما را در مقابل محدوديت‌هايی كه باعث جاسوسی ما می شوند، محافظت می كنند؛ بدون اين‌كه از SBC يا ديوار آتش استفاده شود. در حقيقت اين دستگاه‌ها عملاً امنيت كلی را با مخلوط شدن با مكانيزم‌های جديد امنيتی، كاهش می دهند.

در حال حاضر هرزنامه، تلفن‌ها و فكس‌های ناخواسته، به عنوان يک مشكل در شبكه‌های PSTN هستند. تقريباً همه شبكه‌های VoIP ارتباطاتی را كه گيرنده نامشخص باشد و از شبكه PSTN استفاده می كند، مسدود می كنند؛ چرا كه در اين صورت آن‌ها مثل خطوط معمولی PSTN آسيب‌پذير می شوند.

در آينده شبكه‌های VoIP بسيار گسترده‌تر خواهند شد و برای جلوگيری از ورود اسپم‌ها از نقطه مقابلشان به ساز و كار خاصی نياز خواهند داشت.

اسپم و سيادی روی دو مشخصه تكيه دارند: اول اين‌كه، اكثر كاربران نمی توانند پيش‌بينی كنند كه با چه كسی تماس برقرار خواهند كرد. بنابراين آن‌ها به هر كسی اجازه ارتباط می دهند.

دومين مشخصه استفاده از فيلتر است كه در صورتی كه از يک برنامه قوی قابل اطمينان استفاده شود كه بتواند تعيين كند چه چيزی فيلتر شود، مؤثر خواهد بود.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره VoIP با بخش پشتیبانی نوین ویپ تماس بگیرید. 91029108-021

برچسب ها IP PhoneVoIPویپ
بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ