وبلاگ نوین‌ویپ

نوین ویپ، خلاق شد.!

نوین ویپ (مهتاب پردازش ارتباط ایرانیان) موفق به کسب عنوان شرکت خلاق از طرف معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گردید.

در کنار شکل‌گیری شرکت‌های دانش ‌بنیان در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، بخش دیگری از شرکت‌ها که عمدتا در صنایع خلاق، فرهنگی و خدمات نوین مبتنی بر فضای دیجیتال، مشغول به فعالیت هستند که ماهیت رشدشان بر مبنای خلاقیت، نوآوری و ارائه مدل‌های نوین کسب و کار می‌باشد؛ به این شرکت‌ها خلاق می‌گویند.

اینک که شرکت‌های خلاق در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی کشور، ظهور کرده و مراحل رشد خویش را با شتاب پشت سر می گذارنند، پیشران اصلی آنها، استارتاپ‌های خلاق و نوآور همچون نوین ویپ (novinvoip) هستند.
استارتاپ‌هایی که پتانسیل و مزیت‌های قابل توجهی در ایجاد اشتغال جوانان تحصیل کرده و همچنین توسعه اقتصاد دارند و هم اکنون در لیست شرکتهای عضو برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق قرار گرفته‌اند تا از آنها در جهت رشد و نوآوری بیشتر حمایت شود. اما برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق چیست؟ و چه اهمیتی دارد؟

برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق چیست؟

شرکت‌های خلاق به شرکت‌های خصوصی و نوآور گفته می‌شود که در صنایع خلاق و فرهنگی مشغول به فعالیت هستند و یا الگوهای نوین کسب‌وکار را در ارائه محصولات و خدمات خود، مبتنی بر IT  و فضای دیجیتال  به کار گرفته‌اند.
استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا با کمک و مساعدت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه زیست بوم شرکتهای خلاق شرکت می‌کنند و با وارد شدن به اکوسیستم شرکت‌های خلاق و پیوند و تعامل با سایر حوزه‌های کاری، ارزش اقتصادی و فرهنگی محصولات خلاق خود را به مثابه تولیدات ارزشمند در عصر حاضر نشان می‌دهند.

جوهره رشد شرکت‌هایی که در برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق شرکت کرده‌اند، همگی بر نوآوری و خلاقیت در ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل‌های نوین کسب‌وکار در سطح بازارهای هدف استوار است و همچنین به دلیل اینکه این شرکتها عمدتاً ماهیت خدماتی دارند، از پتانسیل‌های زیادی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور برخوردارند.
لذا به منظور حمایت از شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن شده تا در راستای ایجاد و ارتقای زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی به منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تدابیر مقام معظم رهبری، با برنامه ریزی، برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق را ارائه دهد.

در برنامه زیست بوم شرکتهای خلاق شرکت، با اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تاکنون بیش از ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان که عمدتا در صنایع مبتنی بر دانش و فناوری فعال هستند، شرکت و تایید صلاحیت شده‌اند.
یکی از این شرکت‌های نوآور نوین ویپ (مهتاب پردازش ارتباط ایرانیان) است که اینک با 3 خدمت نوین و ارزشمند، جزء اکوسیستم صنایع خلاق مبتنی بر فضای دیجیتال می‌باشد.

خدمات نوین ویپ در اکوسیستم صنایع خلاق

نوین ویپ، با ارائه خدمات تلفن گویا بر پایه VOIP، همچون ارائه مراکز تلفن نرم افزاری و سخت افزاری و  جامع‌ترین راهکار يکپارچه‌سازی سيستم تلفنی سازمان‌ها بر روی شبکه IP به تمامی کسب‌و‌کارهایی که به افزایش کیفیت خدمات و کاهش هزینه‌های خود فکر می‌کنند، همکاری می‌کند. اما خدمات ویژه نوین ویپ که سبب شد تا در میان شرکت‌های خلاق مطرح گردد، عبارتند از:

1. سامانه مرکز تماس مهتاب

گروه نوین ویپ با هدف رفع مشکلات اساسی کارفرمایان در زمینه مانیتورینگ و ارزیابی عملکرد نیروی انسانی شرکت‌ها و سازمان‌ها، سامانه مرکز تماس مهتاب راه‌اندازی نمود. این سامانه علاوه بر مدیریت تماس‌های سازمان، قابلیت بررسی تعاملات کارکنان با مشتریان و بهبود سطح کیفی خدمات را نیز دارا می‌باشد.

سامانه گزارش‌گیری منحصر به فرد "سامانه مرکز تلفنی مهتاب"، گزارشات تفصیلی مربوط به هر بخش از سازمان، امکان مقایسه عملکرد پرسنل، مشاهده پیک شلوغی سیستم و اطلاع از نوع عملکرد هر دپارتمان (پشتیبانی، فروش و...) را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا تصمیمات لازم را در زمان مناسب خود، اتخاذ نمایند.

2. سامانه هوشمند مشاوره تلفنی مهتاب

در طی سالها فعالیت، نوین ویپ با بررسی مشکلات و نیازهای مشاغل مختلف، من جمله مراکز مشاوره روانشناسی، تحصیلی، حقوقی و... به همراه توسعه امکانات "سامانه مرکز تلفنی مهتاب" خود، سامانه دیگری را  با نام "سامانه هوشمند مشاوره تلفنی مهتاب" راه‌اندازی نمود.

این سامانه امکان ارائه مشاوره‌ غیرحضوری را برای مشاغل و فعالیت‌های گوناگون فراهم می‌آورد. یعنی افراد با هر تخصص و در هر موقعیت مکانی، با استفاده از "سامانه هوشمند مشاوره تلفنی مهتاب" و با صرف سرمایه‌ای اندک، می‌توانند یک مرکز مشاوره غیرحضوری راه‌اندازی کنند و به کسب درآمد بپردازند.

از ویژگی‌های "سامانه هوشمند مشاوره تلفنی مهتاب" می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم نیاز حضور فیزیکی مشتریان در محل مرکز مشاوره
 • ایجاد تماس امن بین مشاور دهنده و مشاوره گیرنده
 • قابل دسترس بودن مشاوران به صورت 24 ساعته
 • کاهش هزینه‌های رفت و آمد مشتریان
 • کاهش هزینه‌های جاری مراکز مشاوره فیزیکی (خرید یا اجاره دفتر، استخدام پرسنل و...)

3. سامانه هواگو (134) مهتاب

در سال 1399، با درخواست سازمان هواشناسی استان گلستان، سامانه هواگو (134) بر اساس نیازهای سازمان مربوطه، طراحی و در کم تر از یک ماه راه‌اندازی شد.

کاربرد سامانه هواگو مهتاب

سامانه تلفن گویای «هواگو مهتاب»، یک سیستم هشدار و پیش بینی دقیق آب و هوایی است که جهت تسهیل دسترسی افراد به داده‌های هواشناسی برای برنامه ریزی امور زندگی علی الخصوص مسافرت‌ها و پیش بینی موقعیت‌های خطرناک و استراتژیک برای مدیران و صاحبان مشاغل کاربرد دارد.

امکانات سامانه هواگو

 • قابلیت اعلام وضعیت جوی به صورت شبانه روزی
 • پیش بینی هوا در روزهای آتی
 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی
 • توصیه‌های هواشناسی شیلات
 • اعلام اطلاعیه و اخطارهای هواشناسی و جاده‌ای
 • اعلام هشدار زرد و قرمز در مواقع ضروری

هر کسب و کاری با هر زمینه فعالیتی، می‌تواند با استفاده از هریک از خدمات منحصر به فرد نوین ویپ، سازمان یا شرکت خود را به مرکزی حرفه‌ای تبدیل نموده و در بازار رقابت تنگاتنگ کسب و کارها، پیشرو باشد و همگام با تکنولوژی‌های روز دنیا، حرکت کند. پس تعلل نکنید و شما نیز با نوین ویپ همگام شوید.

استعلام شرکت‌های خلاق

با ورود به وبسایت برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق، در بخش "لیست شرکتها و مبادی" به راحتی می‌توانید لیست شرکت‌های خلاق را مشاهده نمایید. همچنین با ورود به سامانه استعلام شرکتهای خلاق و وارد کردن نام تجاری، شناسه ملی و حوزه فعالیت شرکت، استعلام عضویت در اکوسیستم شرکت‌های خلاق، میسر خواهد بود.

حضور نوین ویپ در لیست شرکت‌های خلاق

تصویر زیر استعلام شرکت نوین ویپ با نام تجاری مهتاب پردازش ارتباط ایرانیان در لیست شرکتهای خلاق می‌باشد.

تصویر استعلام شرکت نوین ویپ با نام تجاری مهتاب پردازش ارتباط ایرانیان 

تصویر: استعلام شرکت نوین ویپ با نام تجاری مهتاب پردازش ارتباط ایرانیان 

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ