وبلاگ نوین‌ویپ

تلفن گویا چیست: بخش اول

گسترش روز افزون شبکه جهانی اینترنت، بیشتر تکنولوژی ها و وسایل در تلاش هستند که خود را به این شبکه متصل سارند. با اینکار نه تنها آنها، هزینه های خود را کاهش می دهند، بلکه می توانند سرویس های بهتری را با امکانات گسترده تری در اختیار مشتریان خود قرار دهند. مخابرات، سیستم های تلفنی و پیام رسان نیز از این قاعده پیروی می کنند.

در هر شرکت، موسسه و سازمان چگونگی ارائه خدمات به مراجعین و داشتن سیستم‌های پاسخگویی به مشتریان، مهم ترین عامل رضایت مشتریان است و همانطور که می دانید، رضایت مشتریان سبب پیشرفت و سودآوری برای شما خواهد شد. با توجه به گسترش خدمات تلفنی و استفاده آسان از تلفن برای عموم مردم، برقراری تماس تلفنی به اولین و مهمترین راه ارتباط ارباب رجوع با یک سازمان تبدیل شده است. به همین دلیل داشتن بخش روابط عمومی قوی و مرکز پاسخگویی به مراجعه کنندگان یکی از نیازهای اساسی یک سازمان است. این بخش در اغلب موارد نیروهای انسانی بسیاری را درگیر خود می کند.

با ورود سیستم های تلفن گویا به بازار تکنولوژی، تحول بزرگی در رابطه با سیستم های پاسخگویی سازمان ها ایجاد شد. سیستم های تلفن گویا، ابزاری برای دریافت اطلاعات از یک مرکز و ارتباط مستقیم با مسئولان آن مرکز می باشد. در سیستم های تلفن گویا، ارباب رجوع نیاز به داشتن تخصص خاصی ندارد و می تواند با در اختیار داشتن یک خط معمولی با سیستم تلفن گویای مورد نظر خود تماس بگیرد و اطلاعاتی را که قبلا بر روی این سیستم ذخیره شده است را به صورت صوتی دریافت کند.
با توجه به این‌که بزرگ‌ترین شبکه بر پایه IP  اینترنت است، معمولا از این فن‌آوری به‌عنوان منتقل کنندۀ صدا بر روی شبکه اینترنت استفاده می‌شود. تلفن اینترنتی یا همان VoIP ، امکان مکالمات تلفنی را روی بستر یک شبکه یا IP فراهم می‌سازد. سیستم‌های تلفنی VoIP نسبت به مراکز تلفن معمولی، پایداری و انعطاف بیش‌تری دارند. تلفن‌های معمولی با سیگنال‌های آنالوگ کار می‌کنند و مشکلات زیادی را به همراه دارند اما سرویس VoIP با سیگنال‌های دیجیتال کار می کند مانند سیگنالهای DSL. بر این اساس، تلفن های اینترنتی نه تنها کاربری آسان تری نسب به تلفن های PSTN دارند، بلکه کیفیت بالاتری را نیز ارائه می کنند.در زیر برخی از مزایا و کاربردهای تلفن گویا را برایتان خواهیم گفت. در آینده تمامی این عناوین را به طور گسترده برایتان توضیح می دهیم.

مرکز تلفن هوشمند

یک مرکز تلفن هوشمند باید بر اکثر تماسهای ورودی و خروجی تاثیرمثبت داشته باشد؛ به این ترتیب که ایجاد مزاحمت و استرس نیروهای کاری از بابت تلفن به حداقل برسد .

سیستم رزرو تلفن گویا
سیستم رزرو تلفن گویا راهکاری برای خدمتی متمایز به مشتریان و کسب و کار پر سود با استفاده از خدمات دیجیتال است.تلفن گویا همان چیزی است که مراکز و سازمان های مختلف به دنبال آن هستند.نوین ویپ این افتخار را دارد تا با استفاده از سیستم رزرو تلفن گویا راهکاری برای حل این مشکل شما باشد.

برخی مزایای سیستم تلفن گویا
هر سیستمی به فراخور خدماتی که به همه ارائه می کند، مطمئنا دارای معایبی نیز هست. البته باید یادآور شویم مزایا استفاده از تکنولوژی بسیار بیشتر از معایب آن است.از ویژگی های منحصر به فرد تلفن گویا می توان به سهولت ارتباط، هزینۀ پایین و...اشاره نمود.

کاربرد تلفن گویا
داشتن سیستم های پاسخگوی هوشمند(تلفن گویا) در هر سازمانی باعث رضایت مشتریان و سودآوری آن سازمان می شود.با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سهولت ارتباطات هر شغلی به  فراخور نیازهای خود می تواند از قابلیت های سیستم تلفن گویا بهره ببرد.

در این بخش توضیح مختصری دربارۀ تلفن گویا برایتان بازگو کردیم. در بخش دوم این مطلب قسمت های مختلف یک سرویس تلفن گویا را برایتان توضیح خواهیم داد.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره VoIP با بخش پشتیبانی نوین ویپ تماس بگیرید. 88003373-021

برچسب ها VoIPویپ
بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ