وبلاگ نوین‌ویپ

راهنمای کامل خرید هدست‌های ویپ (VOIP)

استفاده از لوازم و ابزارهای جانبی یک محصول کمک می‌کند تا استفاده بهتری از آن محصول داشته و لذت تجربه کاربری خودمان را از آن افزایش دهیم. حتما با سیستم‌های ویپ و تلفن‌ها تحت شبکه آشنایی اولیه دارید. این تلفن‌ها فناوری جدیدی است که به بیزینس‌ها و شرکت‌ها امکان می‌دهد تا از طریق اینترنت تماس‌های خود را برقرار کنند و از این طریق در هزینه‌های تلفن به شکل چشم‌گیری صرفه‌جویی کنند.
مزایایی که این سیستم در اختیار مجموعه‌های مختلف قرار داد نقص‌های سیستم سنتی سانترال را به خوبی پوشش داده و موجب افزایش رضایت مشتریان گردید. اینگونه که پژوهش‌ها نشان می‌دهد، در قرن بیست و یکم استفاده از سیستم‌های تلفنی ویپ تا نود درصد افزایش یافته است.

برای تلفن‌های تحت شبکه و مراکز تلفن لوازم جانبی مختلف و متعددی ساخته شده است که استفاده از ویپ را لذت‌بخش‌تر می‌سازد. هدست‌‌های تحت شبکه از جمله این لوازم جانبی است که برقراری ارتباط را آسان‌تر ساخته و مزایای بسیاری دارد. از آن جایی که در دنیای تجاری امروز یکی از مهم‌ترین جنبه‌های کسب و کار برخورداری از لوازم ارتباطی با کیفیت برای ارتباط موثر با مشتری است، استفاده از هدست‌های ویپ یکی از راه‌حل‌های افزایش سطح بهره‌برداری و کیفیت پاسخ‌گویی در مراکز تماس و مجموعه‌هایی است که از تلفن ویپ استفاده می‌کنند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا ویژگی‌های یک هدست خوب را معرفی کنیم و مزایای خریداری آن را بگوییم تا در زمینه خرید لوازم جانبی آگاهی بیشتری داشته باشید.

هدست ویپ و مزایای آن

هدست نوعی هدفون است که یک یا دو گوشی برای گوش دادن به صدا داشته و از سویی دیگر میکروفونی برای ارسال صدا نیز دارد. به عبارتی دیگر شما می‌توانید به کمک هدست یک ارتباط دوطرفه برقرار کنید. هدست‌ها انواع مختلفی دارند که برای کاربری‌های گوناگون ساخت شده است، اما یکی از پرکاربردترین آن‌ها هدست‌هایی است که مستقیما به کامپیوتر یا تلفن وصل شده و آن‌ها را مناسب‌ترین گزینه برای استفاده در مراکز تماس و تلفن‌ها تحت شبکه یا ویپ می‌سازد.

اگر دارنده یک شرکت یا بیزینس باشید به خوبی از لزوم وجود یک مرکز تلفن برای پاسخ‌گویی به مشتری آگاهی دارید و می‌دانید که کارمندان مراکز تماس باید زمان زیادی را پشت تلفن صرف کنند. استفاده زیاد از گوشی‌های تلفن و نگه داشتن آن با دست در طولانی مدت ممکن است باعث گردن درد، خشکی مفاصل، آسیب به کمر و ستون فقرات شود. همین مسئله به مرور زمان موجب خستگی اپراتور شده و ممکن است پاسخ‌گویی به مشتری با کیفیت اولیه صورت نگیرد و موجب نارضایتی وی گردد.

به همین خاطر استفاده از یک هدست ویپ برای جلوگیری از این مشکلات اهمیت پیدا می‌کند. هم‌چنین استفاده از هدست موجب استفاده از دستان برای یادداشت‌برداری، جابه‌جایی فایل‌ها و مدارک و کارهای مورد نیاز هنگام مکالمه می‌گردد. این کار موجب افزایش کیفیت پاسخ‌گویی شده و تمام اطلاعات مورد نظر در یک تماس و زمان اندک در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. هدست تحت شبکه موجب یکپارچه کردن ارتباطات در مرکز تماس می‌شود.

هم‌چنین وضعیت فیزیکی کارمندان مجموعه را بهبود می‌بخشد و موجب افزایش بازدهی و کیفیت پاسخگویی اپراتور می‌گردد. احساس آرامش بیشتر در پایان یک روز کار و حفظ نشاط و صبر کارمندان در مواجهه با مشتریان از سایر نکات مثبتی است که یک هدست ویپ برای شما به ارمغان می‌آورد. اکنون که با مزایای این محصول آشنا شدیم و اهمیت خرید و حضور آن در مجموعه را درک کردیم در ادامه سعی می‌کنیم تا مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدست را که باید در خرید به آن توجه داشته باشیم را مرور کنیم.

نکات کلیدی برای خرید هدست مناسب

به صورت کلی، هنگام خرید یک محصول باید به بودجه خودتان، طراحی و کیفیت ساخت محصول، کاربرد محصول برای مجموعه و نیاز خودتان توجه کافی را داشته باشید. حال در این بخش قصد داریم تا نکات اختصاصی‌تری که هنگام خرید هدست تحت شبکه باید مدنظر داشته باشید را بررسی کنیم.

1. شیوه ارتباط:

هنگام خرید هدست به این نکته توجه داشته باشید که هدست با سیم نیاز دارید یا هدست بدون سیم. هدست‌های سیم‌دار موجود در بازار دو مدل دارند، یک مدل آن‌ها یک سره بوده و قابلیت جدایی از سیستم را ندارد. مدل دیگر آن‌ها با پورت مخصوص ارائه شده و می‌تواند از سیستم جدا شود.

هدست‌های باسیم

معمولا از نوع بی‌سیم آن‌ها حرفه‌ای‌تر بوده و کیفیت صدای بهتری را ارائه می‌کنند و قیمت آن‌ها مناسب‌تر است. اما عیبی که این محصولات دارند آن است که ممکن است سیم آن قطع شده و خراب شود. این مشکل به ویژه هنگامی به وجود می‌آید که اپراتور مدام در حال حرکتت و جابه‌جایی باشد.

هدست‌های بدون سیم

معایب مدل باسیم را به خوبی پوشش می‌دهد. این مدل اغلب از فناوری بلوتوث برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند و قیمت آن‌ها بیشتر است. یکی از معایب هدست‌های بی‌سیم مدت زمان باطری و نگه‌داری شارژ آن در حالت استفاده و استندبای است. این موضوع ممکن است در زمان‌های طولانی مدت استفاده اپراتور را دچار مشکل کند.

2. نحوه اتصال به دستگاه‌های تلفن:

بسته به قابلیت اتصال‌دهنده تلفن و رایانه، هدست شما می‌تواند از طریق بلوتوث، وایرلس یا کابل به تلفن متصل شود. مزیت هدست بلوتوثی این است که به اپراتور امکان می‌دهد تا هنگام مکالمه از مکان خود حرکت کرده و تا چند متر از آنجا دور شود اما توجه داشته باشید که همه رایانه‌ها قابلیت پشتیبانی از بلوتوث را ندارند. هنگام خرید هدست به قابلیت تلفن یا دستگاه خود توجه داشته باشید زیرا بعضی از تلفن‌های فدیمی حتی از کابل  نیز پشتیبانی نمی‌کنند و باید با پورت usb به آن‌ها متصل شد. از سایر شیوه‌های اتصال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Rj9 که رایج‌ترین شیوه اتصال به تلفن است.
  • جک 2.5 میلی‌متری که اغلب برای تلفن‌های آنالوگ کاربرد دارد.
  • جک 3.5 میلی‌متری که برای ارتباط با رایانه یا تلفن‌های همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3. فناوری حذف نویز:

اگر مرکز تلفن شما آن قدر گسترده است که پاسخ‌گویی اپراتورها نویز اضافی ایجاد می‌کند و مانع از کیفیت مکالمه بالا می‌شود بهتر است از هدست‌هایی استفاده کنید که میکروفون آن قابلیت حذف نویز را داشت باشد. نوع دیگر این میکروفون‌ها قابلیت صدای باند گسترده است.

هدست‌های با قابلیت صدای باند گسترده

این نوع هدست‌های موجود در بازار با قابلیتی که دارد سروصدای اضافی محیط را نمی‌گیرد و اگر همهمه محیطی زیاد باشد مشتری از پشت تلفن قادر به شنیدن آن است.

هدست‌های با قابلیت حذف نویز

تراشه‌ای در داخل میکروفون آن‌ها تعبیه شده است که در مراکز پاسخگویی پر سروصدا قابلیت تجزیه و تحلیل صداهای محیطی و حذف آن‌ها از مکالمه را دارا می‌باشد. این مدل نیز برای اپراتورهایی مناسب است که نسبت به صداهای محیطی خود بسیار حساس هستند و تمایل به شنیدن و دریافت صدای واضح و شفاف را دارند. اگر محیط کاری بیزنیس شما پر از همهمه و آلودگی صوتی است این مدل از هدست‌ها بسیار گزینه خوبی برای شما است..

4. هدست تک گوشی و دوگوشی:

برخی از اپراتورها نیاز دارند که همزمان با شنیدن صدای مشتری از پشت تلفن، به صدای محیط و همکار خود نیز گوش بسپارند. به همین خاطر هدست‌های تک گوشی برای این افراد مناسب‌تر است، اما اپراتورهایی که نیاز به تمرکز کامل بر روی مکالمه خود داشته و یا سروصدای محیطی حواس آن‌ها را پرت می‌کند بهتر است از هدست دوگوشی استفاده می‌کنند. برای خرید هدست می‌توانید به فروشگاه نوین‌ویپ مراجعه کنید و یا با تماس با شماره 91009291_021 از مشاوره رایگان کارشناسان نوین ویپ استفاده کنید تا خرید رضایت‌بخشی داشته باشید.

انواع برندهای ارائه‌دهنده هدست ویپ و مقایسه آن‌ها با یکدیگر

اگر شما هم قصد خرید یک هدست ویپ داشته باشید با یک جستجوی ساده متوجه می‌شوید که برندهای گوناگون با ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلفی در بازار هستند که هر یک ادعا می‌کنند که محصول آن‌ها نسبت به سایر برندها بهتر و با کیفیت‌تر است. این موضوع ممکن است شما را در انتخاب یک هدست مناسب دچار سردرگمی کند به همین خاطر در این بخش سعی داریم تا به صورت کلی معروف‌ترین و پرکاربردترین هدست‌های ویپ را که در ایران نیز موجود است معرفی کنیم. تمام برندهایی که در این بخش معرفی می‌شود در فروشگاه نوین‌ویپ موجود است و شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان نوین، از قیمت و سایر ویژگی این محصولات اطلاعات کسب کنید.

برند میردی

این برند از طراحی بسیار خوبی برخوردار است و انعطاف‌پذیری آن موجب می‌شود که به خوبی روی سر تنظیم شده و متناسب با سر و گردن شما باشد. هم‌چنین قابلیت چرخش این برند قابل توجه است. برند میردی مناسب محیط‌های پرسروصدا تهیه شده و دارای بالشک‌های چزمی برای راحتی گردن و استفاده طولانی مدت در روز است. انواع مختلف این هدست‌ها به صورت تک گوشی و دوگوشی و رابط‌های گوناگون ارائه می‌شوود که با مراجعه به فروشگاه نوین‌وی می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

برند VT

این برند معمولا طراحی آلمینیومی بسیار مقاومی داشته و برای استفاده آسان و راحت مناسب است. گوشی‌های آن دارای طراحی منحصر به فرد بوده و متناسب با گوش انسان است. این محصول نیز در سری‌های مختلف و با قابلیت‌های گوناگون تک گوشی یا دوگوشی بودن، بلوتوثی یا سیم‌دار بودن و قابلیت حذف نویز در فروشگاه نوین‌ویپ موجود است.

برند Yealink

این برند برای کارمندان ادارات، پرسنل و مراکز تماس طراحی شده است. پدهای گوشی آن متناسب با گوش بوده و بسیار سبک است و سنگینی آن بر روی گردن حس نمی‌شود. این برند قابلیتی به نام Quick Disconnection jack  در برخی از مدل‌های هدست ارائه می‌دهد که به کاربران این امکان را می دهد که هدست را به سرعت قطع کرده و استراحت کوتاهی کنند یا به سایر تجهیزات صوتی وصل شوند. این هدست ترکیبی از راحتی، دوام و کیفیت صدا می باشد.

برند COSMOS

این برند کیفیت صدای بالایی داشته و از طراحی انعطاف‌پذیر و منحصر به فردی نیز برخوردار است. متریال به کار رفته در این محصولات بسیار سبک بوده و برای اعمال کمترین وزن به سر طراحی شده است به همین منظور برای استفاده طولانی مدت در مراکز تماس بهترین گزینه است. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه نوین‌ویپ، محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به نیاز خود و انتظاراتی که از یک هدست دارید خرید کنید.

در پایان باید گفت...

از آن‌جایی که در سازمان‌ها و بیزینس‌های امروزی بخش زیادی از زمان و وقت کارمندان صرف ارتباط و برقراری ارتباط با مشتری می‌شود بسیار اهمیت دارد که برای حفظ رضایت مشتری از پاسخ‌گویی، بهره‌وری منشیان تلفنی حفظ شود. یکی از ساده‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین روش‌ها برای حفظ بهره‌وری، استفاده از هدست‌ است زیرا دیگر انرژی اضافی برای نگه‌داری گوشی تلفن به وسیله دست صرف نمی‌شود و منشی آزادی بیشتری در انجام فعالیت‌های مربوط حین مکالمه خواهد داشت.

هدست‌های ویپی که به عنوان یکی از لوازم جانبی تلفن‌های تحت شبکه در این مقاله معرفی شد، در فروشگاه نوین‌ویپ موجود است و شما می‌توانید با خرید اینترنتی یکی از هدست‌های با کیفیت، از برقراری ارتباط با مشتریان و همکاران خود نهایت لذت را ببرید.
فروشگاه نوین‌ویپ ارائه‌دهنده انواع لوازم جانبی ویپ و هدست‌های گوناگون با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب است که با ثبت سفارش آنلاین شما، در اسرع وقت و با گارانتی معتبر شرکتی، محصولات را به دست‌تان می‌رساند.

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ