وبلاگ نوین‌ویپ

داشتن منازل هوشمند با فناوری ویپ

مطمئنا شما نیز عبارت "منزل هوشمند" را در جایی خوانده اید یا از کسی شنیده اید. اما منظور از منزل هوشمند چیست؟ برای داشتن یک منزل هوشمند باید چه تغییراتی در سیستم خانۀ خود ایجاد نماییم؟ مزایای داشتن یک منزل هوشمند چیست؟ منازل هوشمند چه نوع امکاناتی را در اختیار صاحبان خانه ها قرار می دهند؟ شاید این سوال ها و سوال های بسیار دیگری ذهن شما را در رابطه با این موضوع به خود مشغول کرده باشد. ما در این مقاله سعی داریم با ارائۀ راهکارهایی، به این سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم.

شاید باورش کمی سخت باشد اما فناوری ویپ، عهده دار بسیاری از امور مربوط به خانه های هوشمند است که می توانیم با توضیحات زیر این ادعا را به شما اثبات کنیم:

- استفاده از آیفون هایی که از VoIP پشتیبانی می کنند، این امکان را به صاحب خانه می دهد تا زمانی که کسی زنگ خانه را زده است، موبایل و یا تلفن او زنگ خورده و حتی اگر او در خانه حضور ندارد، بتواند درب منزل را از طریق کد مخصوص خود بازنماید. به همین صورت این درب ها می توانند شامل درب ورودی منزل، درب پارکینگ و سایر درب ها نیز باشند.

- شما می توانید در ساختمان خود از سیستم های صوتی تحت شبکه استفاده نمایید. این سیستم ها می توانند در zone های مختلف باشند و هر zone می تواند آهنگ خاصی را اجرا نماید. شما می توانید تنظیم نمایید زمانی که تلفن منزل زنگ می خورد، سیستم صوتی بطور اتوماتیک قطع شود و یا اینکه شما با ارسال یک کد از طریق تلفن این سیستم را قطع و یا دوباره وصل نمایید.

- دوربین های تحت شبکه این قابلیت را دارند که به سیستم VoIP متصل شوند، تا هر زمانی که شما می خواهید بتوانید با ارسال یک کد به دوربین، تصویر آنرا بر روی موبایل مشاهده نمایید. و یا اگر دوربین به سنسورهای خاص حرکتی، حرارتی، صوتی و .... متصل باشد و این سنسورها فعال شوند، با ایجاد تماس با موبایل، شما می توانید تصاویر ارسالی آن محرک را مشاهده نمایید.

این امکانات و بسیاری دیگر از آنها تنها با فناوری ویپ امکان پذیر است و مجموعه آنها در کنار هم، خانه های هوشمند را شکل می دهند.

البته باید در نظر داشت که در کشور ما با وجود بستر نه چندان قوی اینترنت، شاید نتوان از تمامی امکانات این خانه های هوشمند به خوبی استفاده نمود، ولی در آینده ای نزدیک و با رشد سریع بسترهای ارتباطی، می توان امیدوار بود که همه ی ما روزی در این خانه های هوشمند زندگی و بهترین استفاده را از امکانات آن نماییم.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره VoIP با بخش پشتیبانی نوین ویپ تماس بگیرید. 88003373-021

برچسب VoIP
بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ