وبلاگ نوین‌ویپ

مرکز تماس ویپ (VoIP) و مزایای آن برای کسب و کارها

هر کسب و کاری به دنبال راه‌حل‌های کارآمد و مقرون به صرفه برای کاهش هزینه تماس‌های تلفنی خود است، مرکز تماس ویپ (VoIP) بهترین راهکار برای این مسئله، می‌باشد.

مرکز تماس ویپ پاسخ بسیاری از نیازهای ارتباطی کسب و کارها را می‌دهد. ما در این مقاله به تعریف مرکز تماس ویپ و بررسی مزایای آن برای کسب و کارها خواهیم پرداخت.

مرکز تماس ویپ (VoIP) چیست؟

مرکز تلفن های تحت IP یا همان IPPBX نسل جدیدی از سیستم های تلفنی در بستر شبکه هستند که به دلیل تنوع در خدمات بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.
در حال حاضر سیستم‌های تلفنی VoIP، امکانات بسیاری را که مرکز تلفن‌های قدیمی آن را بصورت مستقل ارائه نمی‌دادند، به راحتی و در قالب یک مرکز تلفن یکپارچه ارائه می‌دهند.

از جمله این امکانات می‌توان به سیستم ضبط مکالمات، تلفن گویا همراه با صف پاسخگویی، اتصال به داخلی‌هایی شرکت، ارتباط داخلی‌ها با یکدیگر و... اشاره نمود.

حالا که با مرکز تماس ویپ تا حدودی آشنا شدید، در ادامه از مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ (VoIP) در کسب و کارها به شما خواهیم گفت.

7 مزیت مراکز تماس ویپ برای کسب و کارها

استفاده از مرکز تلفن ویپ، بهترين راه‌کار براي شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که با داشتن مشتريان بسيار و ارائه خدمات به آنها، قصد دارند که رضايت مشتريان را به بهترين نحو ممکن جلب نمايند. در ادامه با مزایای مراکز تماس بیشتر آشنا خواهید شد.

  • صرفه جویی در هزینه‌ها

یک مرکز تماس ویپ از بستر شبکه برای برقراری تماس استفاده می‌کند. به جای استفاده از خطوط تلفنی، تمام داده‌های ارتباطی به بسته تبدیل شده و از طریق شبکه IP ارسال می‌شوند.

صرفه جویی در هزینه‌های تماس یکی از مزایای مراکز تماس ویپ است، چیزی که هر کسب‌و‌کاری به دنبال آن می‌باشد.

خطوط تلفنی معمولی برای هر دقیقه زمان مکالمه هزینه دریافت می کنند، در صورتی که با استفاده از مرکز تماس ویپ تنها هزینه ای که شما پرداخت می کنید، هزینه های ماهانه ISP است.

  • هزینه مناسب تجهیزات و زیرساخت‌ها

یكی از جنبه‌های مثبت استفاده از مرکز تماس ویپ، پایین بودن هزینه‌های مرتبط با تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزار برای راه‌اندازی مرکز تماس می‌باشد.
همچنین ارائه دهندگان خدمات ویپ همیشه سخت افزار و نرم افزارهای مشتریان خود را به‌روز نگه می‌دارند و همین امر نیاز کسب و کارها برای خرید تلفن و زیرساخت‌های جدید را از بین می‌برد که موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت خواهد بود.

  • نصب و استفاده آسان

نصب VoIP با پیچیدگی زیادی روبرو نمی‌باشد. در حقیقت، فرآیند نصب آسان و دینامیک بودن این نوع سیستم، مزیت بالایی نسبت به تلفن‌های معمولی دارد.
به عنوان مثال، با نصب و راه اندازی ویپ برای کسب و کارها، دیگر نیازی به کابل کشی مجدد وجود ندارد. بنابراین علاوه بر کاهش هزینه‌های اضافی، خطرات ناشی از سیم‌کشی و... نیز کاهش می‌یابد.

  • نگهداری و مقیاس‌پذیری زیرساخت‌ها

مقیاس‌پذیری زیرساخت‌های مرکز تماس ویپ، سبب شده تا اضافه کردن خطوط جدید به مرکز و توسعه آن، با کمترین زحمت و دردسر انجام شود.
از آنجاکه تبدیل صوت به سیگنال‌های دیجیتال با استفاده از نرم افزارها اتفاق می‌افتد، تغییر و یا نگهداری کل سیستم مراکز تماس ویپ بسیار آسان است.

  • امنیت بالا

در مراکز تماس VOIP، تماس‌های شما کاملاً رمزگذاری انجام می‌شوند. این امر سبب می‌شود امنیت سیستم ویپ بالا رفته و امکان استراق سمع و یا هک سیستم از بین برود و عوامل خارجی نتوانند در سیستم اختلال ایجاد کنند.

  • انعطاف پذیری

مرکز تماس ویپ انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد، به عنوان مثال شما می‌توانید تعداد خطوط و شماره‌های داخلی را بدون هزینه زیاد، افزایش دهید.
مرکز تماس ویپ بر خلاف مراکز تماس قدیمی، برای افزودن امکانات و ارتقا سیستم خود با مشکلات کمتری مواجه هستند و به همین دلیل اضافه کردن خطوط داخلی در این مراکز به صورت نامحدود و نرم افزاری انجام می‌شود.

  • خدمات صوتی

مرکز تلفن ویپ خدمات صوتی متنوعی را مانند منشی تلفن هوشمند، پیغام‌گیر صوتی، پاسخگویی خودکار، ضبط مکالمات تلفنی، فکس و بسیاری دیگر از موارد را ارائه می‌دهد. بنابراین با استفاده از مرکز تلفن ویپ هیچ تماس صوتی از سوی مشتریان را از دست نخواهید داد.

  • مکالمه ویدیویی

علاوه بر برقراری تماس تلفنی، می‌توانید مکالمه ویدیویی را از طریق مرکز تلفن ویپ خود انجام دهید و ویدئو کنفرانس داشته باشید. این امر به شما کمک می‌کند تا معاملات، جلسات کاری، دستورکارها و... را بدون توجه به اینکه در چه مکان و موقعیت جغرافیایی هستید، انجام دهید.

تصمیم برای راه‌اندازی مرکز تماس ویپ 

تصمیم‌گیری برای نصب و راه اندازی مرکز تماس ویپ با استفاده از تمامی امکانات آن، می‌تواند در ابتدا دشوار و گیج‌کننده باشد.
همیشه بهترین کار در این مواقع قبل از هر اقدامی این است که با یک مشاور آگاه و قابل اعتماد در تصمیمات مهم تجاری خود، مشورت کنید.

مشاوران ما در نوین ویپ آماده هستند که شما را در انتخاب بهترین سیستم تلفن با توجه به نیازهای کسب و کارتان کمک کنند.
فرصت را از دست ندهید و همین حالا با شماره‌گیری 91029108_021 از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان خبره ما بهره گرفته و چند قدم از رقبای خود جلوتر حرکت کنید.

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ