وبلاگ نوین‌ویپ

تفاوت خطوط مخابرات، صبانت، شاتل، آسیاتک

دنیای امروز ما با اینترنت گره خورده است. تقریبا تمام کارهای ما از خرید روزانه گرفته تا کار و تحصیل، همه و همه به اینترنت بستگی دارند. بخشی زیادی از ساعات شبانه‌ روز هر فرد در جهان، صرف استفاده از اینترنت و منابع اینترنتی می‌شود. در این میان شرکت‌های مختلفی سعی در ارائه بهترین خدمات، سرعت، حجم موردنیاز، قیمت و بسته‌های تشویقی اینترنتی دارند. رقابتی که بین این شرکت‌ها به وجود آمده فرصت مناسبی برای کاربران اینترنتی است.

اينترنت در ساليان اخير سبب شده تا بتوان از زير‌ساخت‌های موجود به عنوان گزينه‌ای مطلوب به منظور ارتباطات کم هزینه‌تر علی الخصوص در کسب و کارهای مختلف استفاده نمود. سرویس تلفن ثابت اینترنتی شرکت‌هایی خصوصی همچون صبانت، شاتل، آسیاتک، کاربران را قادر می‌سازد تا با تهیه اشتراک اینترنت پرسرعت این شرکت‌ها از خدمات این سرویس نیز بهره‌مند گردند.

در این مقاله، نوین‌ویپ به بررسی تفاوت خطوط مخابرات شاتل، آسیاتک و صبانت و معرفی بهترین خدمات آن‌ها پرداخته‌ایم. طبق تحقیقات و نظرسنجی‌های انجام شده، شرکت‌های مخابرات، شاتل، آسیاتک و صبانت جز محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، در ایران هستند. حالا برای آشنایی با خدمات این شرکت‌ها و تصمیم‌گیری برای استفاده از کدامیک خدمات کدامیک از این شرکت‌های ارائه دهنده خطوط ثابت و اینترنتی، با ما تا پایان این مطلب، همراه باشید.

معرفی خطوط شاتل، مخابرات، آسیاتک و صبانت

زمانی بود که شرکت مخابرات به تنهایی در صدر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت قرار داشت. یکی از مزیت‌های این شرکت که باعث می‌شد در انتخاب بسیاری از کاربران قراربگیرد، عرضه سرویس‌های نامحدود و همچنین ارزان قیمت بود. در حال‌حاضر، با توجه به مصوبه وزارت ارتباطات، شرکت مخابرات ملزم به رعایت قانون حجم منصفانه شده و پلن‌های موجود در سایت مخابرات، با اعلام سرعت‌های مختلف و حجم‌های متنوع برای خرید مشتریان، قابل مشاهده است.
حذف اینترنت نامحدود باعث شد شرکت مخابرات، از جایگاه بی‌رقیب بودن در میان دیگر شرکت‌ها تنزل پیدا کند و وارد رقابت با بسیاری از شرکت‌های خصوصی ارائه‌دهنده اینترنت شود. در میان این شرکت‌ها نامی از شرکت‌های شاتل، آسیاتک و صبانت به چشم می‌خورد که در ادامه با مزایا و معایب این شرکت‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

کدام سرویس بهتر است؟

دریافت و راه‌اندازی سرویس تلفن ثابت اینترنتی شرکت‌های شاتل، آسیاتک و صبانت ویژه مشترکین اینترنت پرسرعت این شرکت‌ها و یا ویژه برج‌ها، شهرک‌ها و... خواهد بود. سرویس تلفن ثابت اینترنتی برای مشترکین خانگی، اداری و تجاری یا شرکت‌های متوسط و بزرگ مناسب است، کاربران می‌توانند با تهیه امتیاز شماره 8 رقمی تلفن ثابت و خرید یک یا چند دستگاه IP phone یا مبدل آنالوگ ATA و اتصال آن به روتر اینترنت خود، از امکانات یک خط تلفن ثابت اینترنتی بهره‌مند گردند.

البته انتخاب یک سرویس مناسب از میان شرکت‌های موجود، باتوجه به شیوه محاسبه سرعت و اعلام حجم بر اساس ترافیک بین الملل و داخلی، بسیار گیج‌کننده شده است. به همین خاطر شما باید پیش از انتخاب تمامی شرایط، مزایا و معایب آن‌ها را بررسی کنید. این مقاله که به بررسی خدمات اینترنتی می‌پردازد، شما را با چهار شرکت ارائه‌دهنده اینترنت آشنا می‌کند. برای شروع از شرکت مخابرات صحبت کنیم.

1. مخابرات

شرکت مخابرات در سال‌های اخیر رقبای بسیاری در میدان برای خود دیده است، هرساله به‌دنبال ارائه خدمات و سرعت بهتر به کاربران خویش است. سرویس اینترنت «VDSL» با سرعت‌های حداقل دو تا ۱۰۰مگابیت بر ثانیه، از جمله سرویس‌های ارتباطی است که از سوی شرکت مخابرات به مشتریان خانگی و تجاری ارایه می‌شود.

مزایا

اولین مزیت اینترنت مخابرات در این است که شما از هزینه رانژه خط (برقراری ارتباط تلفن مشترک با شرکت خدمات اینترنتی) معاف هستید. این شرکت برای تعرفه اینترنت خود کمپین‌های مختلفی را ایجاد کرده است که شامل کمپین ماندگار اقتصادی، ماندگار حرفه‌ای و بسته‌های استاندارد است.
نکته جالب توجه در رابطه با شرکت مخابرات این است که «ترافیک داخلی در کلیه سرویس‌ها، ۴برابر ترافیک بین المللی» است. لطف دیگری نیز در استفاده خطوط مخابرات وجود دارد که شامل اختصاص حجم نامحدود طی یک الی دو ساعت درطول شبانه‌ روز برای مشترکین است.

خدمات اینترنتی مثل ارائه  IP ثابت، اینترنت ماهواره‌ای، فیبر نوری و… از جمله خدماتی است که شرکت مخابرات در کنار ارائه سرویس‌های مختلف اینترنتی با قیمت ارزان و مناسب در طرح و برنامه خود قرار داده است.

معایب

از جمله نارضایتی‌ها و کاستی‌های وارده بر اینترنت شرکت مخابرات قطعی و سرعت پایین خطوط ارائه دهنده اینترنت است. کیفیت خوب ولی پینگ بالا و در بعضی موارد عدم ‌یا تاخیر پاسخگویی اپراتورها یکی دیگر از شکایت‌هایی است که کاربران از شرکت دارند.

2. شاتل

یکی از رقیب‌های جدی شرکت مخابرات، شاتل است که این روزها به یکی از پرطرفدارترین سرویس دهنده‌های اینترنت «ADSL» نیز تبدیل شده است. شاتل علاوه‌بر اینترنت «ADSL»، اینترنت «VDSL» که نسل جدیدتر «ADSL» است و اینترنت «TD-LTE»، نسل ثابت «4G» را نیز در لیست خدمات خود دارد. شاتل رکورد دار سرعت اینترنت ثابت در ایران است.

3. آسیاتک

آسیاتک، سومین شرکتی که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم. باوجود اینکه نارضایتی‌های مشتریان این شرکت کم نیست، از پهنای باند زیادی برخوردار است. این خود نقطۀ مثبتی می‌تواند در مورد این شرکت باشد. تعرفه‌های بالایی در قبال خدمات خود دریافت می‌کند و پاسخ‌گویی و پشتیبانی متوسطی برای مشتریان خود دارد.

4. صبانت

آخرین شرکتی که به بررسی مزایا و معایب خدمات آن خواهیم پرداخت شرکت صبانت است.

مزایا

از جمله مزایای اینترنت صبانت پنیگ خوب؛ سرعت دانلود روزانه و شبانه نسبت به دیگر «ISP»ها (در حدود350 تا400 کیلوبایت بر ثانیه) و قطعی کمتر و شبانه رایگان است.
نکته‌ای مثبتی که درباره شرکت صبانت باید ذکر کنیم سرویس تلفن ثابت اینترنتی صبانت است. سرویس تلفن ثابت اینترنتی شرکت صبانت، کاربران را قادر می‌سازد تا با تهیه اشتراک اینترنت پرسرعت این شرکت از خدمات این سرویس نیز بهره‌مند گردند.

سرویس تلفن ثابت اینترنتی «VOIP» از مهم‌ترین و جدیدترین راه‌های مورد استفاد کسب‌وکارها است. در این روش که برای مشترکین خانگی، اداری و تجاری یا شرکت‌های متوسط و بزرگ مناسب است، کاربران می‌توانند با تهیه امتیاز شماره 8 رقمی تلفن ثابت و خرید یک یا چند دستگاه «IP phone» یا مبدل آنالوگ «ATA» و اتصال آن به روتر اینترنت خود، از امکانات یک خط تلفن ثابت اینترنتی بهره‌مند گردند.

بهترین خدمات اینترنتی برای کاربران خانگی و تجاری

سرویس‌های خانگی

شرکت مخابرات ایران، سرویس‌دهنده اینترنت خانگی است که نه‌تنها زیر ساخت‌های ارتباطی مثل «ISP» را عرضه می‌کند، بلکه خدمات اینترنتی هم ارائه می‌دهد. اکثر مشترکینی که از سرویس اینترنت خانگی پرسرعت شاتل استفاده کرده‌اند رضایت نسبی از خدمات این شرکت داشته‌اند.
این شرکت در تلاش است که رضایت مشتریان خود را جلب کند و به همین خاطر خدمات گسترده و متنوعی را به مشترکین ارائه می‌دهد. زمانی که شرکت شاتل سرویس‌ها خود را می‌فروشد پشتیبانی مناسبی نیز عرضه می‌کند که همین باعث شده تعداد کثیری از کاربران از این شرکت راضی باشند. در خصوص سرویس‌های خانگی آسیاتک نیز باید گفت این شرکت، در رده پنجم شرکت‌های سرویس‌دهنده اینترنت خانگی قراردارد.

سرویس‌های تجاری

بر اساس آمارها بهترین خدمات اینترنتی برای کاربران تجاری از طریق شرکت‌ها به ترتیب مخابرات، صبانت، آسیاتک و شاتل است که در جدول کاربران تجاری از بالاترین خدمات تا کیفیت متوسط دسته‌بندی شده است.

1. بازی‌های آنلاین

بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت برای گیم یا بازی آنلاین به ترتبیب مخابرات، صبانت، آسیاتک و شاتل هستند.

2. تماس‌های اینترنتی

مخابرات ایران و صبانت بهترین اینترنت برای تماس‌های اینترنتی را ارایه می‌دهند. آسیاتک و شاتل در رده متوسط قرار دارند.

3. دانلود

کاربرانی که به دانلود علاقه دارند خوب است بدانند بهترین کیفیت دانلود برای شرکت صبانت است و کیفیت دانلود شرکت‌های آسیاتک، شاتل، متوسط ارزیابی شده است.

در پایان...

حالا که با شرکت‌های معتبر خدمات‌دهنده خطوط مخابرات آشنا شدید، باید بگوییم که علی‌رغم همه مواردی که در توصیف شرکت‌های مخابرات، شاتل، آسیاتک و صبانت گفته شد؛ گرفتن اشتراک اینترنت و یا خطوط تلفن ثابت و اینترنتی و استفاده از خدمات شرکت‌های مختلف ارائه دهنده، بدون مشاوره و بررسی جامع‌، انتخابی عاقلانه نیست.! ما در نوین‌ویپ با مشاور رایگان در هریک از مراحل آشنایی و انتخاب خطوط اینترنتی در کنارتان هستیم.

برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی تلفن اینترنتی و دریافت مشاوره رایگان با شماره 91029108-021 تماس بگیرید و یا مستقیماً به فروشگاه نوین ویپ مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه
مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ