دانش‌نامه ویپ

اطلاعات کامل ویپ به فارسی

مزایای فناوری VoIP

VoIP یک فناوری نوین است که نسبت به سیستم تلفنی آنالوگ مزایای زیادی دارد، چراکه نسبت به مراکز تلفن سنتی پایدارتر هستند و انعطاف بالاتری دارند.

همچنین ارائه دهندگان خدمات تلفنی VoIP مزیت‌های بسیاری را برای کاربران خانگی، اداری و شهروندان فراهم می‌کنند.

مزایای ویپ

اگر به یک ارتباط اینترنتی پر سرعت دسترسی داشته باشید، آنگاه انتخاب خدمات تلفنی مبتنی بر ویپ بهترین انتخاب است. از جمله مزایای ویپ عبارتند از:

  • هزینه پایین

این فناوری منجر به صرفه جویی های بسیاری می شود چرا که تنها از یک شبکه برای انتقال صوت و داده استفاده می شود.

اگر تنها ارتباط اینترنتی پهن باند (مانند DSL یا کابلی) در اختیار دارید، می توانید به صورت رایگان با هر جای دنیا یک تماس PC به PC برقرار نمایید. اگر بخواهید یک تماس PC به تلفن برقرار نمایید معمولا بایستی هزینه ای را بپردازید اما بدون شکا این هزینه کمتر از هزینه ای است که بابت استفاده از خدمات تلفنی معمولی می پردازید.

شما می توانید هزینه را به صورت در “در زمان استفاده” بپردازید و یا در سامانه یک ارائه دهنده خدمات VoIP ثبت نام نمایید و ماهانه مبلغی را به ازای تماس های نامحدود در یک منطقه جغرافیایی مشخصی پرداخت نمایید.

به عنوان مثال ارائه دهندگان خدمات VoIP در ایالات متحده آمریکا این امکان را فراهم کرده اند تا مشتریان بتوانند با هر نقطه ای در سراسر آمریکای شمالی بدون هرگونه هزینه اضافی صحبت نمایند.

  • مالیات کم

از آنجا که تماس ها بر بستر اینترنت برقرار می شود لذا مالیات های سنگینی بر خدمات ویپ بسته نمی شود.

اگر این مالیات را با صورت حساب تلفن محلی مقایسه نمایید خواهید دید که ماهانه مبلغی را به عنوان مالیات می پردازید. بنابراین با انتخاب یک ارائه دهنده خدمات ویپ می توانید صرفه جویی های مالی بسیار مناسبی را برای خود فراهم نمایید.

  • قابلیت تحرک و جابجایی

یکی از قابلیت های مهم VoIP که در نسل های قبلی خدمات تلفنی (مانند VoIP) وجود نداشته این است مه این فنآوری وابسته به فاصله یا موقعیت یا مکان می باشد.

از طریق برقراری تماس ویپ می توانید با دوستان خود در هزاران کیلومتر دورتر در کشوری دیگر صحبت کنید یا با شریک تجاری خود در شهر دیگری صحبت کنید. در این فنآوری مسافت تاثیری در کیفیت ارتباط و هزینه ایجاد نمی کند.

هنگامی که یک ارتباط پهن باند وجود دارد به سادگی با ثبت نام و ورود از طریق نام کاربری ویپ خود تماس های تلفنی را برقرار نمایید یا دریافت نمایید.

این موضوع سبب می شود که کار کردن با ویپ همانند پست الکترونیکی ساده باشد. در هنگام سفر با همراه داشتن یک هدست یا تلفن اینترتی می توانید به راحتی با خانواده یا همکاران خود با هزینه بسیار ناچیزی صحبت کنید.

  • عدم نیاز به کابل یا هزینه اضافی

یک شماره تلفن VoIP بر خلاف شماره تلفن های معمولی و متداول کاملا قابل جابجایی است که در بیشتر اوقات به عنوان یک “شماره مجازی”   از آن یاد می شود و میتوانید آن را در هر جایی با خود همراه داشته باشید.

حتی اگر محل دفتر کار خود را به شهر یا استان دیگری تغییر دهید شماره تلفن شما همراهتان خواهد بود. به عبارت دیگر شما می توانید کسب و کار را در هر جایی که می روید با خود ببرید!.

ویژگی‌های پیشرفته خدمات VoIP

بر خلاف خدمات معمولی تلفن که هزینه های بیشتری برای خدمات بیشتر دریافت می کنند، VoIP بسیاری از خدمات پیشرفته ارتباطی را به صورت یکجا ارائه دهند که نمونه هایی از آن ها عبارتند از :

انتقال تماس ، انتظار تماس ، پست صوتی ، شناسه تماس گیرنده و تماس سه طرفه . این ویژگی ها تنها بخشی از بیشمار خدماتی است که توسط خدمات تلفنی VoIP بدون هزینه اضافی ارائه می شود. همچنین می توانید داده هایی چون تصاویر و سند ها را در حین مکالمه برای طرف مقابل ارسال نمایید.

تلفن های ویپ این قابلیت را دارند که با سایر خدمات موجود بر بستر اینترنت مکالمات تصویری، پیام رسانی یا مبادله فایل به صورت موازی با مکالمه، کنفرانس صوتی، مدیریت کتابچه آدرس و ارسال اطلاعات در ارتباط با دیگران (مانند دوستان یا همکاران) یکپارچه شوند.

  • انعطاف پذیری

هنگامی که ارائه دهنده خدمات تلفنی ویپ را انتخاب می کنید، یک مبدل برای شما ارسال می شود که از طریق آن می توانید تلفن معمولی خود را برای استفاده از خدمات تلفنی ویپ تبدیل کنید.

شماره تلفن شما در این مبدل برنامه ریزی می شود که به معنای آن است که می توانید مبدل تلفنی و شماره تلفن خود را بردارید و به هر جا که سفر می کنید از آن ها استفاده نمایید البته به شرطی که به یک ارتباط پر سرعت اینترنت دسترسی داشته باشید.

از آنجا که شماره تلفن شما بر مبنای مبدل (و نه منزل یا دفتر کار) قرار دارد، شما می توانید هر کد منطقه ای را که می خواهید برای شماره تلفن خود انتخاب نمایید.

برخی از ارائه دهندگان بیش از یک شماره تلفن برای مد های منطقه ای مختلف در ازای یک هزینه بسیار کم ارائه می دهند (که به عنوان یک شماره تلفن مجازی نمایده می شود).

  • کنفرانس ویدیویی

فناوری ویپ قابلیت های پیشرفته ای از ارتباطات پهن باند را امکان پذیر می سازد و خدماتی چون کنفرانس تصویری را در ازای هزینه ای معقول ارائه می دهد.

فهرست مندرجات

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ