دانش‌نامه ویپ

اطلاعات کامل ویپ به فارسی

ییت (Yate) چیست؟

Yate یک سرور نرم‌افزاری همراه با ویژگی‌های PBX است که به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، قابلیت یکپارچه‌سازی با سایر ساختارهای مبتنی بر ویپ را دارد.

Yate مخفف Yet Another Telephony Engine و عمدتاً یک موتور تلفنی است.

تاریخچه Yate

تاریخچه ییت، به سال 2004 باز می‌گردد که NullTeam، شرکت پشتیبان Yate، وب‌سایت رسمی خود را راه‌اندازی نمود. در سال 2005 نیز "سانگوما" حمایت خود را از توسعه Yate از طریق سیستم عامل Microsoft Windows اعلام کرد.

در تاریخ 4 مه 2011 ، شرکت "سیمرغ" اعلام کرد که پروژه Yate را برای زیرساختهای اصلی خود انتخاب کرده است.

همچنین در ژانویه 2013 ، Yate نسخه 4.3  و از سپتامبر 2017 نسخه 6.0، خود را منتشر کرد.

کاربرد ییت (Yate)

نرم‌افزار ییت (Yate)، در پلتفرم‌های لینوکس، BSD و ویندوز اجرا می‌شود.

Yate را می‌توان تقریباً برای هر برنامه تلفنی از شبکه‌های کامل تلفن همراه گرفته تا شبکه‌های VoIP یا PBX ، استفاده کرد.

سرور تلفنی پیشرفته ییت، نرم افزار توسعه یافته و انعطاف‌پذیری است که برای شبکه‌های MNO ،MVNO ،VoIP و شبکه‌های ثابت استفاده می‌شود.

ویژگی‌های Yate

بلوغ و توسعه نرم افزار Yate، حاصل طراحی شناخته شده، تیم متخصص و شیوه‌های آزمایش صحیح است که بیش از 10 سال، زمان برده است.

پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از پروتکل‌های مانند SS7 ، SIP ، قطر ، رادیوس ، MGCP و مترجم بومی Javascript برای ساختن برنامه‌های تلفنی راحت، یکی از ویژگی‌های نرم افزار Yate است.

در حالی که نرم افزار Yate هم اکنون بر روی پروتکل VoIP و PSTN متمرکز شده است، قدرت و توانایی آن در این است که به راحتی گسترش می‌یابد.

صدا، فیلم، داده و مسنجرگری همه می‌توانند در موتور مسیریابی انعطاف پذیر Yate جهت به حداکثر رساندن بهره‌وری ارتباطات و به حداقل رساندن هزینه‌های زیرساخت در مشاغل، متحد شوند.

فهرست مندرجات

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ