دانش‌نامه ویپ

اطلاعات کامل ویپ به فارسی

استاندارد CCXML چیست؟

زبان نشانه گذاری توسعه پذیر کنترل تماس (CCXML) یک استاندارد XML است که برای ارائه پشتیبانی تلفنی مبتنی بر رخداد غیر همگام از VoiceXML طراحی شده است.

وضعیت فعلی آن توصیه پیشنهادی W3C است که در ۱۰ می سال ۲۰۱۱ تصویب شده است. در حالی که VoiceXML برای ارائه یک رابط کاربری صوتی بر یک مرورگر صوتی طراحی شده است.

CCXML برای اطلاع‌رسانی مرورگر صوتی طراحی شده است تا نحوه مدیریت کنترل تلفنی کانال صوتی را اطلاع‌رسانی نماید.

دو برنامه (CCXML و VoiceXML) کاربری XML به طور کلی مستقل از یکدیگر هستند و به صورت جدا از هم پیاده‌سازی می‌شوند هرچند که از نظر ذهنی این تصور وجود دارد که به صورت مشترک طراحی شده‌اند.

کاربرد زبان نشانه‌گذاری توسعه‌پذیر کنترل مکالمات 

CCXML که مخفف عبارت Call Control eXtensible Markup Language می‌باشد، به‌طور سنتی، کنترل تماس به تعامل با رابط‌های برنامه کاربردی تلفنی و درک آنها نیاز دارد که اغلب از یک پلتفرم به دیگری تغییر می‌یابد.

CCXML یک زبان مبتنی بر XML است که می تواند راه‌اندازی، نظارت و قطع تماس‌های تلفنی را کنترل کند.

CCXML به صنایع اجازه می‌دهد تا استحکام پلتفرم وب و فن‌آوری خود را افزایش دهند و به صورتی هوشمندانه تماس‌های روشن و خاموش شبکه تلفن را کنترل می‌کند.

قابلیت‌های CCXML

CCXML استاندارد کنترل تماس مورد نیاز صنایع مختلف را در سطح بالایی ایجاد کرده که می‌تواند در هر پلتفرم تلفنی اجرا شود. اما CCXML چه کارهای برای شما انجام می‌دهد:

  •  پشتیبانی از کنفرانس چند نفره، کنفرانس‌های پیشرفته‌ و کنترل صوتی

در این حالت هیچ نیازی به تجهیزات تلفن کنفرانس به صورت مجزا نیست و این قابلیت به هر خط فعال در یک برنامه صوتی، تفسیرگر VoiceXML مخصوص به آن را اختصاص می دهد.

  • VoiceXML اختصاصی

در حال حاضر بسیاری از پلت فرم های VoiceXML یک برگشت مکالمه یا « call leg» دارند که برای انتقال صدا از یک پلت فرم خودکار VoiceXML به یک کاربر دیگر استفاده می شود.

برگشت از یک تماس منتقل شده در این سیستم عامل فاقد یک مترجم، VoiceXML اختصاصی است که با محدود کردن دامنه برنامه‌های کاربردی احتمالی، می‌تواند برگشت رخ دهد.

  • حمل چند تماس پیچیده و کنترل آنها

حمل چند تماس پیچیده و کنترل آنها، از جمله توانایی برای قرار دادن تماس های خروجی در هر زمان است که در خارج از پلت فرم VoiceXML آغاز شده است.

  •  انتقال تماس در رویدادهای ناهمزمان

سیستم‌های انتقالی غنی‌تر و بیشتر برای رویدادهای ناهمزمان با عملیات تلفنی پیشرفته شامل سیگنالینگ قابل توجه، وضعیت رویدادها و پیام عبور.

  • دریافت رویدادها و پیغام‌ها خارج از پلت فرم CCXML و VoiceXML

تعامل با پلتفرمی در خارج از مرکز تماس، تماس‌های آغاز شده ناهمزمان از پلت فرم VoiceXML، و ارتباط میان پلتفرم‌های متعدد (خوشه ای) VoiceXML یا CCXML ، تمامی این رویدادها، نیازمند تعامل میان یک پلت فرم با دیگری هستند.

CCXML در اختیار توسعه‌دهندگان

CCXML اجازه می‌دهد که توسعه‌دهندگان، برنامه‌های کاربردی پیشرفته‌ای که نیازمند ویژگی‌های فوق الذکر هستند را بنویسند. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• Follow me, Find me

برنامه های کاربردی که کمک می کنند با شخصی که شما به موازات در تلاش برای شماره گیری تلفن همراه، تلفن منزل، و تلفن دفتر کار هستید، تماس پیدا کنید.

• برنامه‌های کاربردی مرکز تلفن

این برنامه‌ها به صورتی هوشمندانه اطلاعات تماس‌گیرنده را جمع آوری کرده و سپس آن اطلاعات را به نماینده مرکز تماس انتقال می دهد.

فهرست مندرجات

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ